Το 4ο Γυμνάσιο Καλαμάτας συμμετείχε στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής «Αριστοτέλης 2022».

Ο εκπαιδευτικός κος Βεζυρέας Παναγιώτης καθοδήγησε τα παιδιά της Γ΄ τάξης και η εκπαιδευτικός κα Λίντζιου Ιωάννα τους μαθητές/τριες των Α΄ & Β΄ τάξεων του σχολείου μας. Έλαβαν μέρος περίπου 30 μαθητές, από τους οποίους διακρίθηκαν οι 5 καλύτερες βαθμολογίες (πάνω από 50/100) και κατά σειρά κατάταξης, διακρίθηκαν ανά τάξη, οι εξής μαθητές – τους οποίους ο σύλλογος συγχαίρει:

Α΄ Γυμνασίου

• Πλεμάτια Βασιλική
  • Σπυροπούλου Αναστασία
  • Δικαιουλάκος Αντώνιος
  • Καρνούσκου Γεωργία

Β΄ Γυμνασίου

• Παντελόπουλος Κωνσταντίνος
  • Κρητικάκης Παναγιώτης
  • Κούβελα Αικατερίνη
  • Πουρνάρας Δημήτριος

Γ΄ Γυμνασίου

• Φράγκος Βασίλειος
  • Παπαδόπουλος Νικόλαος
  • Δαμουράς Βασίλειος
  • Φράγκος Ιωάννης
  • Φειδάς Χρήστος

Πολύ σημαντική όμως είναι και η διάκριση της μαθήτριας Οικονομάκου Παναγιώτας – της οποίας ένα ατυχές γεγονός της στέρησε τη συμμετοχή στον παραπάνω Διαγωνισμό Αριστοτέλη -, αλλά έλαβε αυτόνομα μέρος στον 10ο  Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών, και έφερε την πολύ τιμητική για το σχολείο μας διάκριση της 6ης θέσης Πανελληνίως.

Για αυτή της την επιτυχία την συγχαίρουμε!!!